Rejs rodzinny 27 kwiecień

Zapraszamy wszystkich chętnych do rodzinnego żeglowania w Chorwacji.

Pierwszy termin rejsu rodzinnego:

  • 27 kwiecień – 4 maj

Cena:

  • pojedyńcza koja 1190 zł
  • kabina 2 osobowa 2260 zł

Kasa jachtowa:

  • 160 euro / osoba dorosła
  • 130 euro / dzieci 6 – 17 lat
  • 100 euro / dzieci do 5 lat

Miejsce:

  • Chorwacja – Sibenik

 

 

Na pokładzie tylko rodziny z dziećmi

Wypływamy z portów środkowej Chorwacji i przez tydzień spokojnie żeglujemy po okolicznych wyspach. Dużo czasu spędzamy na beztroskiej zabawie w wodzie i często zatrzymujemy się, aby schodzić na ląd.

 

Kto może wziąć udział w rejsie?

Na rejs zapraszamy każdego kto ma ochotę spędzić wakacje inaczej niż do tej pory. Na rejsach rodzinnych zapraszamy jednak tylko z dziećmi. Terminy rejsów dla dorosłych możecie sprawdzić w naszym terminarzu rejsów. Nie jest potrzebne doświadczenie żeglarskie. Jacht będzie prowadzony przez wykwalifikowanego sternika. Ale jeśli chcielibyście zdobyć nowe umiejętności to zawsze chętnie przekazujemy naszą wiedzę i uczymy żeglarstwa.

 

Jak wygląda rejs jachtem?

Wsiadamy na jacht w sobotę. Kapitan na miejscu przydzieli wam kabiny. Po zapoznaniu, krótkim szkoleniu z obsługi i bezpieczeństwa możemy wypływać. Zwykle w pierwszy dzień wypływamy z portu na nocleg do niedalekiej,  osłoniętej zatoczki, aby rano obudzić się w otoczeniu pięknej przyrody.

Rano po śniadaniu wybieramy kierunek i żeglujemy do nowego miejsca. Po drodze możemy zatrzymywać się w miejscach, które nas zauroczą, robić postoje na kąpiele i schodzić na ląd w ciekawych miejscowościach.

Posiłki przygotowujemy wspólnie z zakupionego wcześniej z „kasy jachtowej” prowiantu. Na jachcie jest w pełni wyposażona kuchnia.

Śpimy na jachcie, gdzie mamy 2 osobowe kabiny, salon i łazienkę. Popołudnia i wieczory staramy się spędzać na lądzie. Jeśli nie cumujemy przy brzegu to na jacht docieramy pontonem, który jest zawsze gotowy do użycia.

Na rejsie odwiedzicie mnóstwo nowych miejsc, do których ciężko jest dotrzeć z lądu. Poznacie wyspiarską Chorwację, nadmorskie miejscowości i nowe smaki.

Po tygodniu żeglowania wracamy do tego samego portu, z którego rozpoczął się rejs.

 

Co robią dzieci na jachcie?

Rejs jest dla dzieci przede wszystkim wielką przygodą. Dzieci chętnie angażują się w pomoc i wypełniają swoje zadania na pokładzie. Pod okiem sternika stają za sterem i uczą się żeglować.

Poza tym mają towarzystwo rówieśników, więc zabawa trwa cały czas.

Warto zabrać sprzęt do zabaw w wodzie, ponieważ często robimy postoje w płytkich zatoczkach i przy plażach gdzie można oddawać się beztroskim szaleństwom.

Częste postoje i zejścia na ląd w nowych miejscach nie pozwolą zaznać dzieciom nudy.

Dla dzieci zawsze mamy małe kamizelki bezpieczeństwa. Jeśli rodzice sobie życzą możemy zamontować dookoła jachtu siatkę zabezpieczającą, jednak od samego początku wpajamy dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po pokładzie.

Serdecznie zapraszamy na nasze wakacyjne rejsy rodzinne