Ocena jachtów czarterowych Euminia

Niemiecki system oceny jachtów pomaga wybrać sprawdzony czarter. Jachty są oceniane przez klientów, którzy na nich pływali.

Czym jest system oceny jachtów Euminia

Z Euminią spotkaliście się zapewne nie raz jak poszukiwaliście jachtu do czarteru. Prawdopodobnie wielu z was również pominęło te cyferki, a szkoda.

Coraz więcej firm czarterowych m.in. w Chorwacji korzysta z tego systemu i pozwala, aby ich klienci anonimowo oceniali jachty, które oferują do wynajmu. Dzięki temu kolejna osoba, która będzie wybierała jacht do czarteru na swój rejs, będzie miała ułatwione zadanie.

Klienci oceniający w Euminii punktują kilka odpowiedzi. Po przetworzeniu wynik będzie widoczny w internecie w postaci skali odnośnie czystości, wyposażenia jachtu, obsługi armatora, stosunku ceny do jakości oraz informacji czy jacht jest godny polecenia do wynajmu.

Jak zbiera się informacje o jachcie

Po rejsie klient dostaje od firmy czarterowej smartphone z wgraną aplikacją. Klient udziela odpowiedzi na kilka pytań odnośnie jachtu ( w wybranej wersji językowej ). Nie podaje się tam żadnych danych i ocena jest w pełni anonimowa. Firma czarterowa nie ma wglądu w ocenę klienta po wypełnieniu ankiety i widzi tylko w systemie uśrednione wyniki ze wszystkich głosów. Całość oceny nie zajmuje więcej niż 3 minuty. Następnie aplikacja wysyła dane do serwera Euminia, gdzie są one sprawdzane pod kątem prawdziwości tak, żeby wykluczyć możliwość manipulacji oceną. Cząstkowe dane są przez nich sumowane i dodawane na stronę widoczną dla każdego w postaci uśrednionej oceny, tak aby potencjalny klient, który zamierza wyczarterować łódkę mógł zobaczyć jak opiniowali ją żeglarze, którzy na niej pływali.

Czemu może służyć ocena czarterowanego jachtu?

W czarterze dostępne są tysiące jachtów w różnym wieku. Ilość firm czarterowych, które oferują te jachty jest olbrzymia. Często decydując się na wybór jachtu bierze się pod uwagę jego zachęcającą cenę co zwykle wiąże się z wiekiem jachtu. O ile ten problem nie pojawia się na nowych łódkach to przy jachcie ekonomicznym zawsze klient się zastanawia w jakim stanie będzie ten jacht. Zwykle firmy czarterowe dbają o jachty i są one dobrze utrzymane, a doświadczony agent będzie wiedział czego można się spodziewać po czarterze danej jednostki. Zdarzają się jednak jachty, których agent nie widział i nie zna. Podobnie jest z armatorami, którzy np. niedawno weszli na rynek i dopiero budują swoją flotę i markę. I tutaj przychodzi z pomocą Euminia. Na podstawie opinii klientów, którzy już korzystali z danego jachtu możemy przewidzieć czego się spodziewać. Bardzo często bowiem jachty, które są wiekowo starsze są bardzo dobrze utrzymane a cena czarteru jest zachęcająca. Jeśli do tego jacht ma dołączoną niezależną ocenę to bez obaw klient może go wybrać pod swój rejs.

Zachęcamy więc wszystkich do współdziałania w ocenach jachtów, na których żeglujecie. Poświęćcie 3 minuty na wypełnienie opinii, która może być bardzo przydatna dla kolejnego czarterującego.