Czarter jachtów Włochy


flaga Włochy

  • Czarter jachtów Włochy z ponad 35 marin
  • Różnorodność akwenów
  • Mnóstwo zatok i piaszczyste plaże

Zapytaj o czartery jachtów

 

 

Czarter jachtów Włochy

 

 

Włoskie wybrzeże jest otoczone aż przez 4 morza. Od zachodu przez Morze Liguryjskie i Morze Tyrreńskie. Od południa Morze Jońskie, a od wschodu Morze Adriatyckie. We Włoszech znajdziemy wszystko, co kojarzy się z rajem na ziemi. Są wzniosłe góry, przepiękne jeziora, wyspy z sielskim klimatem, malownicze wsie i miasta z zapierającą dech architekturą i zabytkami. Ciepły klimat, przyjaźnie i ciepło nastawieni ludzie i oczywiście przepyszna kuchnia powodują, że warto wybrać ten kierunek na wakacyjny rejs jachtem.

 

Same Włochy są jednym z najpopularniejszych kierunków podróży w Europie. W czasie urlopowym w tym kraju mieszają się różne narodowości. Jedni spędzają spokojny urlop w miasteczkach np. w rejonie Toskanii, inni odwiedzają największe miasta z Rzymem na czele, żeby nacieszyć się wspaniałą sztuką, a jeszcze inni opływają ten kraj i jego wyspy na pokładzie jachtu.
Linia brzegowa Włoch wynosi aż 7600km a włoskie wyspy o powierzchni ok. 50tys km2 stanowią 1/6 powierzchni kraju.

 

Czartery jachtów są dostępne praktycznie z każdego rejonu wzdłuż wybrzeża Włoch. Popularne jest wybrzeże Adriatyku. Czartery z Sycylii pozwalają na opłynięcie wyspy lub obranie kierunku np. ma Maltę. Ciekawym rejonem jest obszar mórz Liguryjskiego i Tyrreńskiego. Odległość od Polski, wynosząca ok. 1400km, pozwala dotrzeć tam samochodem. Czarter jachtu w tym rejonie pozwala pożeglować po uroczych wyspach toskańskich z niesamowitą Elbą, a w zasięgu jest przepiękna Korsyka z urokliwymi miejscowościami dostępnymi dla przybywających jachtem.