Warto wybrać Chorwację – Czarter jachtów w Chorwacji, Rejsy morskie


Warto wybrać Chorwację – Czarter jachtów w Chorwacji, Rejsy morskie

Czarter jachtów w Chorwacji jest jedną z najlepiej zorganizowanych usług na tym rynku. Firmy czarterowe oddają do Państwa dyspozycji tysiące jachtów żaglowych, motorowych i katamaranów.

Sam akwen jest bardzo przyjazny zarówno żeglarsko jak i turystycznie. Wzdłuż całego wybrzeża znajdują się w niewielkiej odległości przepiękne przygotowane na turystykę miasta, do których można dostać się od morza. Również z tych miejscowości można wybrać jacht i wyczarterować go, żeby popłynąć w rejs morski.

W niedalekim zasięgu od linii brzegowej rozsiane są cudowne chorwackie wyspy, do których można dotrzeć promem lub jachtem. Przy każdej wyspie można rzucić kotwicę lub stanąć w porcie, zejść na ląd i oddać się zwiedzaniu i podziwianiu widoków.

Chorwacja warto wybrać

Decydując się na czarter jachtów w Chorwacji możemy liczyć na niezapomnianą przygodę. Jachty są bardzo dobrze przygotowane, bezpieczne i zadbane. Posiadają bogate wyposażenie, tak żeby zapewnić komfortowe warunki urlopu. Wyposażona kuchnia, łazienka z ciepłą wodą, zamykane kabiny to wszystko jest w standardzie dla wybierających czarter jachtów. Nowoczesne systemy nawigacji, komunikacji i zabezpieczeń na jachtach podnoszą poziom bezpieczeństwa, czyniąc żeglarstwo dostępne praktycznie dla każdego. Jeśli do tego wszystkiego dodamy słońce, którego jest tu pod dostatkiem i niewielką odległość od naszego kraju to możemy śmiało powiedzieć, że jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje.

 

Jeśli mamy już słońce i wodę to nie możemy zapomnieć o przepysznej miejscowej kuchni. Miłośnicy ryb i owoców morza będą na pewno usatysfakcjonowani. Dalmatyńska kuchnia oferuje raj dla podniebienia. W dużej części są to dania proste, przyrządzane od wieków w tradycyjny sposób. Wiele dań jest przyrządzanych na ogniu, na ruszcie lub w tradycyjnych pekach ze świeżych miejscowych produktów i przyprawiane przyprawami, które tam rosną. Po wyśmienitym posiłku nie można się obejść bez kieliszka chorwackiego wina, które jest od wieków produkowane w tym rejonie z różnych odmian winorośli. 

Chorwacja jest krajem typowo turystyczno-urlopowym. Od lat widzimy tu poprawę infrastruktury i starania mieszkańców kraju o dopasowywanie się do wymagań urlopowiczów. Jest to także bardzo dobrze widoczne w infrastrukturze portowej. Z roku na rok przybywają nowe porty i mariny, a te istniejące są na bieżąco modernizowane i unowocześniane, tak żeby zapewnić komfortowe warunki dla żeglarzy. Obecnie w większości portów na lądzie i na wyspach żeglarze pływający w rejsach mają do dyspozycji toalety z prysznicami, a na keji możliwość podpięcia prądu i zatankowania wody. Decydując się na czarter jachtów w Chorwacji możemy liczyć na takie właśnie warunki. Można żeglować cały dzień, a wieczorem zacumować w bezpiecznej marinie z czystymi nowoczesnymi sanitariatami, sklepem, restauracją i poczuć pełny komfort. Oczywiście dla tych, którzy chcą uciec od cywilizacji nic nie stoi na przeszkodzie, żeby żeglować od zatoczki do zatoczki, których jest mnóstwo przy miejscowych wyspach, rzucić kotwicę i nocować z dala od miast w ciszy i spokoju pod rozgwieżdżonym niebem.
czarter jachtów w Chorwacji

 

Ze względu na klimat i pogodę panującą w tym rejonie życie miejscowych przebiega jakby w nieco zwolnionym tempie. Taki otaczający spokój i rozleniwienie sprzyja spędzaniu urlopu. Pozwala po całym roku pracy zwolnić i odzyskiwać energię.

 

Jeśli jeszcze się zastanawiacie gdzie się wybrać w tym roku na wakacje i jak spędzić urlop to Chorwacja będzie trafnym wyborem. Jeśli chcielibyście dodatkowo spędzić urlop w ciekawy sposób i poznać wiele nowych, ciekawych miejsc bez konieczności przemieszczania się autem, codziennego pakowania rzeczy, szukania noclegu to zapraszam na nasze rejsy morskie Chorwacja. Na rejsie nie są wymagane umiejętności pływackie ani żeglarskie, ale każdy chętny może się tego nauczyć.

Jeśli chcecie spędzić urlop we własnym gronie z przyjaciółmi, rodziną to proponujemy czarter jachtów w Chorwacji. Możecie poprowadzić jacht samodzielnie lub jeśli nie macie uprawnień albo chcielibyście udoskonalić swoje umiejętności żeglarskie, proponujemy skorzystać z propozycji czarteru jachtu ze sternikiem. Wtedy nasi skipperzy zajmą się prowadzeniem jachtu i pomogą w organizacji rejsu.

Zapraszamy

czartery jachtów w Chorwacji wyspy Dalmacji