Czarter jachtów Chorwacja


Czartery jachtów w Chorwacji

 

to oferta skierowana do osób, które samodzielnie organizują załogę i planują swój rejs.

 

Nasza propozycja obejmuje:

 

 

 

 

 

 

 

Przyjazny i prosty czarter jachtów Chorwacja:

wysyłasz zapytanie—przedstawiamy oferty—wybierasz—rezerwujemy jacht dla Ciebie

Oferujemy czartery jachtów ze wszystkich portów w Chorwacji.

 

ZAPYTAJ O JACHT

 

 

 

 

 

 

Większość firm oferuje sezonowe obniżki cen np. promocja wiosenna, letnia, first i last minute. Aktualne ceny na czarter jachtów w Chorwacji z uwzględnieniem promocji otrzymacie w indywidualnie przygotowanej ofercie po wysłaniu do nas zapytania.

Należy pamiętać też, że do ceny czarteru trzeba doliczyć obligatoryjną opłatę tzw. transit log lub charter pack (opłata za przygotowanie jachtu), którą podajemy w każdej przygotowanej ofercie oraz taksę klimatyczną w wysokości 1euro (lub 7 kun)/ osoba / doba.

W okresie czarteru jachtu czarterujący zobowiązany jest do wpłaty zabezpieczenia na poczet ewentualnych uszkodzeń w postaci kaucji zwrotnej za jacht, która jest w całości zwracana po rejsie jeśli nie wystąpiły żadne szkody. Większość firm czarterowych oferuje jednak bezzwrotne ubezpieczenie kaucji, zamiast wpłacania kaucji zwrotnej. Pobierana jest wtedy opłata ok. 10% wartości kaucji, zwykle nie więcej niż 200Euro. Jest to kwota bezzwrotna, ale ubezpiecza czarterującego przed konsekwencjami finansowymi związanymi z ewentualnym uszkodzeniem jachtu.

Aby wyczarterować jacht w Chorwacji potrzebna jest licencja żeglarska ze stopniem sternika (lub żeglarza jachtowego—mamy w ofercie firmy, które uznają ten patent za wystarczający do czarteru jachtu) oraz licencja radiooperatora krótkiego zasięgu VHF.

Oferujemy także czartery jachtów z polskim sternikiem.

Dlaczego warto wybrać się nad Adriatyk  i skorzystać oferty na czartery jachtów w Chorwacji ? – możecie przeczytać tutaj.

Małe vademecum dla osób planujących czarter jachtów w Chorwacji – dostępne tutaj

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Polecamy także:

Czarter jachtów w Grecji

Czarter jachtów we Włoszech

Czarter jachtów w Czarnogórze

Czarter jachtów w Słowenii

Czarter jachtów na Balearach

Czarter jachtów w Czarnogórze

 

 

 


Czarter jachtów Chorwacja – krótki opis chorwackiego Adriatyku

 

Oferujemy czarter jachtów w Chorwacji ze wszystkich portów, od półwyspu Istria do Dubrownika.
Ten obszar o długości ok. 380 km wzdłuż lądu pozwala na czarter jachtów z bardzo wielu portów. Jeśli do tego dodamy, że wzdłuż tego wybrzeża jest aż 1185 wysp do odwiedzenia, to Chorwacja wydaje się być idealnym terenem dla żeglarzy planujących ciekawe rejsy.

 

Istria i okolice

Zaczniemy od Istrii. To dobry początek jeśli ktoś chce samodzielnie przesiąść się z żeglarstwa jeziorowego na morze to powinien zacząć od tego rejonu. Później przychodzi czas na czarter jachtów i rejsy ze środkowej Dalmacji, od której nie można się długo uwolnić, aby przejść do czarterów z Dubrownika i opływać tamte okolice.

Na Istrii największym i najbardziej znanym miastem jest Pula. W jej okolicy znajduje się aż 5 portów, z których można skorzystać z czarteru jachtów. Ponadto możemy rozpocząć rejs z pobliskich wysp. Mariny znajdują się np. na wyspie Rab i Mali Losinj.

czarter chorwacja 2016Północna Chorwacja dostępna w tygodniowym rejsie przy czarterze jachtu z Istrii i okolic odsłania nam początek Adriatyku z okolicznymi wyspami. Przy czarterze jachtu z Istrii możemy spokojnie wypłynąć z portu już w dniu przejęcia jachtu i w dosyć niedużej odległości znaleźć przytulną zatokę na pierwszą noc. Żeglowanie tutaj to rekreacja i relaks, a przez większości czasu mamy kontakt wzrokowy z lądem. Wyspy północnej Chorwacji są w niewielkich odległościach, są duże i dobrze zagospodarowane. Żeglując warto zobaczyć na pewno wyspy Krk, Rab oraz małą Premuda.
Na Krk-u jest wiele miejscowości, ale polecamy zdecydowanie miasto Krk. Przepiękne stare miasto otoczone ponad 2000 letnim murem obronnym zachwyci każdego. Opływając wyspę dotrzecie do miasta Vrbnik. Niesamowity widok, ponieważ miasto jest położone na klifie, skąd można podziwiać krętą zabudowę i spojrzeć na okolicę.

Równie wspaniałe widoki rozciągają się z miasteczka Omisalj – najstarszego na wyspie. Na Krk-u nie można pominąć miasta Baska – znana plaża i oczywiście uroczej wioski Stara Baska. W pobliżu wyspy Krk znajduje się mała wyspa Grgur. Wyspa była do 1988r. wyspą więzienną i okryta jest mroczną sławą. Na wyspie można odwiedzić były obóz karny.

Niecałą godzinę drogi stąd znajdziemy się już na wyspie Rab. W Loparze można skorzystać z rzadkiego w Chorwacji piasku, ponieważ znajduje się tam obszerna piaszczysta plaża, przed którą można rzucić kotwicę. Na Rabie warto zacumować w  mieście Rab. Następnie opłynąć pomiędzy Rabem a Dolinem, gdzie można stanąć w zatoczkach na kąpiele albo nocleg.

 

Płynąc dalej można tym razem pominąć najdalej wysuniętą część Pagu i poprowadzić rejs w kierunku wysp Cres, Mali Losinj, Premuda. Opływając Premude na pewno zauważycie jej przyrodę. Liczne zatoczki, zieleń i skały tworzą zapadające w pamięć połączenie. Przy dobrej pogodzie można kotwiczyć w licznych zatoczkach blisko skał. Na pewno zauważycie kolory wody przy słonecznej pogodzie. Przyroda i nieliczna zabudowa dodają uroku tej wyspie, a odwracając twarz na południe nasz wzrok nie sięgnie końca, ponieważ widać tylko wodę.

Z Premudy obowiązkowo Susak. Sama wioska jest urokliwa, a zwłaszcza piaszczysta plaża, ale warto opłynąć wysepkę dookoła i zatrzymać się na kąpiel w jednej z zatoczek i zanurzyć się w ciszy.

Potem Male i Vele Srakane również zachwyci spokojem i przyrodą. Spokojny powrót do cywilizacji zapewni odwiedzenie Nerezine lub Osoru na wyspie Losinj, albo dalszy rejs i przybicie do Cresu.
czarter jachtów w chorwacjiGeneralnie czarter jachtów w Chorwacji z okolic Istrii daje możliwość bogato urozmaiconej trasy rejsu. Okolice można opłynąć w tydzień dodając kolejne mile na logu lub poświęcić nieco więcej czasu i odwiedzić jak najwięcej miejsc. Znużenie tym rejonem raczej szybko nie przyjdzie. Można spokojnie planować kilka rejsów odwiedzając coraz to nowe miejsca.
Sama Istria jest też dobrym miejscem startu dla osób planujących rejs poza chorwackie wody. Większość jachtów dostępnych do czarteru z tej okolicy ma w cenie pozwolenie na opuszczenie wód terytorialnych Chorwacji. W zasięgu są więc Słowenia i Włochy ze słynną Wenecją.

Posuwając się w dół wzdłuż wybrzeża Chorwacji można spotkać słynny kanał Velebitski. Długi na 90 km, który w okresie od listopada do kwietnia jest jednym z najniebezpieczniejszych żeglarsko miejsc na świecie, ze względu na występujące silne wiatry ze szkwałami.

 

Zadar i Sukosan – dobry początek rejsu na Kornaty

Rozpoczynając od Zadaru wchodzimy w środkową Dalmację. Czarter jachtów w Chorwacji z Zadaru daje dobry początek rejsom na wyspy północne, ale równie dobrze można wystartować na południe. Często jednak rejsy po Chorwacji rozpoczynające się z Zadaru okrążają okoliczne wyspy. Zależnie od kierunku wiatru można ruszyć na północ lub południe. Czarter jachtów w Chorwacji oddaje w nasze ręce jacht w godzinach popołudniowych. W Zadarze i tak będziecie z powrotem w piątek wieczór, przed zdaniem jachtu więc warto pierwszego dnia uciec z portu i udać się na spokojny nocleg w inne miejsce. Naprzeciw wyspa Ugljan. Sutomiscica głośna, ale żeglując na północ mamy po drodze kilka zatoczek, w których często możemy być nawet sami. Rano chleb kupimy w miejscowości Ugljan, a śniadanie możemy zjeść w Batalaza lub kotwicząc w kolejnej zatoce, gdzie można przy okazji zażyć porannych morskich kąpieli. Czarter jachtów z Zadaru pozwala opłynąć wyspy Sestrunj, Molat, Ist i Skadra. Jeśli macie czas to warto się przy nich zatrzymywać. Zachwycają przede wszystkim walorami przyrodniczymi.

Następnie kierunek wzdłuż Dugiego Otoku. Początkowo niski brzeg z miejscami do kotwiczenia ustępuje miejsca stromym skałom wchodzącym wprost do morza. Po drodze urocze zatoczki na obiad, kąpiel lub nocleg, z pojedynczymi budynkami (czy ktoś tu kiedyś mieszkał?). Dugi Otok jest długi i jeśli nie macie napiętego czasu to można oddalić się od wyspy na otwarte morze i poszukać delfinów.

Na końcu wyspy trzeba zrobić nawrotkę i wpłynąć w rozległą, piękną zatokę, aby dotrzeć do parku narodowego Telascica. Telascica z jeziorem Mir jest przepiękna, ale po drodze i w samej zatoce macie mnóstwo plaż z piaskiem i piaszczystym dnem. Warto odwiedzić.

W kierunku południa dotrzecie do Kornat. Park narodowy, którego chyba nie trzeba nikomu przybliżać. Za wpłynięcie na teren Parku jest pobierana opłata, ale warto tamtędy poprowadzić rejs zatrzymując się na postoje i kąpiele w licznych urokliwych zatokach. Jeśli czarter jachtu był tygodniowy to przeważnie trzeba się będzie kierować z powrotem.

 

Żeby wrócić do Zadaru są dwie główne drogi. Dla jachtów, których wysokość nad linię wody nie przekracza 16,5 metra możliwe jest płynięcie przez wyspę Zut w kierunku Pasmana. Pod mostem łączącym wyspy Ugljan i Pasman mieszczą się tylko jachty do 16,5 metra wysokości masztu. Większe jednostki mogą opłynąć wyspę od strony stałego lądu i również dotrzeć do Zadaru mijając m.in. Biograd i Sukosan.
W Sukosanie znajduje się największa marina w Chorwacji – Dalmacija. Wiele rejsów morskich rozpoczyna się z tego miejsca, ponieważ w marinie stacjonuje mnóstwo firm czarterujących jachty. Można tutaj spotkać większość jachtów produkowanych na świecie. Armatorzy oferujący czarter jachtów w Chorwacji dysponują bardzo dużymi flotami stacjonującymi w Sukosanie. Możemy tu znaleźć do czarteru jachty żaglowe, katamarany, gulety i jachty motorowe. Sama marina jest bardzo duża i jeśli się tylko da to chętnie ją opuszczamy już pierwszego dnia zaraz po przejęciu jachtu.

 

Biograd i Sibenik – początek rejsu po wyspach

Poniżej Sukosanu, kolejnym bardzo uniwersalnym miejscem rozpoczęcia rejsu jest Biograd na Moru. W Biogradzie są dwie sąsiadujące ze sobą mariny – większa marina Kornati i mniejsza Sangulin. Czarter jachtów w Chorwacji z Biogradu pozwala na bardzo ciekawy rejs. W zasięgu jest modny Murter z podnoszonym mostem w Tisno, pod którym można przepłynąć dwa razy dziennie,  jak również są oddalone od lądu wyspy. Rejs proponujemy poprowadzić w kierunku na południe. Po wypłynięciu za Pasman możemy zakotwiczyć na nocleg na płytkiej wodzie i rano odwiedzić np. Vrgade, stanąć na bojce (zwykle bezpłatnej w dzień) i dostać się na piaszczystą plażę. Słońce, piasek, płytka woda – każdy załogant będzie zadowolony. Dalej w zasięgu jest np. wyspa Zirje, którą można odwiedzić po drodze do okolic Rogoznicy.

 

Stąd rano prosto w kierunku słynnej wyspy Vis, gdzie warto odwiedzić dwa największe miasta: Komiza i Vis. Następnego dnia do południa udajcie się na pobliskie Bisevo, aby wpłynąć do Błękitnej Groty i podziwiać grę świateł z wodą. Wracając warto zahaczyć o wyspy Drvenik z licznymi zatoczkami. Powrotna droga może wieść przez Kornaty lub bliskie brzegu wyspy, których w tej okolicy jest bardzo dużo.
Od Murteru zaczyna się okolica, która chyba przyciąga najwięcej żeglarzy. Mariny od Murteru do Splitu są najchętniej wybierane. Jest to jak najbardziej słuszny wybór, ponieważ okolica pozwala na odbywanie bardzo zróżnicowanych rejsów. Czarterując jacht z tych okolic można przez tydzień krążyć po okolicznych wysepkach nie oddalając się od brzegów, można również żeglować poza wzrokowym zasięgiem lądu, ale można też wyruszyć w rejs do Dubrownika. Najwięcej jachtów do czarteru jest dostępnych z mariny Mandalina w Sibeniku oraz z Primostenu i Seget Donji.

 

 

czarter jachtów chorwacja

 

czarterowanie jachtów w chorwacji 2016

Decydując się na czarter jachtu z chorwackiego Sibenika nie można nie odwiedzić wodospadów rzeki Krka. Można tam dotrzeć nawet po zmroku, aby z rana udać się na wycieczkę, a w drodze powrotnej podziwiać za dnia kanion rzeki Krka, który prowadzi do kanału Sv.Ante otwierającego bramę na morze. Sibenik jest jednym z naszych ulubionych portów. Oferuje duży wybór jachtów do czarteru od wielu armatorów. Sama marina jest bardzo przyjazna dla gości, a pobliskie miasto pozwala dobrze zagospodarować wolny czas.
Podobnie czarter jachtów z Rogoznicy, Seget Donji, Trogiru i Splitu pozwala odbyć najpiękniejsze rejsy morskie po Chorwacji. Z tych miejsc tras jest tyle ilu żeglarzy. Pamiętajcie, żeby nie pomijać najpiękniejszych miejsc. Wyspa Brac z północnymi zatokami, niedostępnymi z lądu z lazurową wodą. Pomiędzy nimi wspaniałe miasteczka, których nie chce się opuszczać.

 

Trogir i Split – żeby odwiedzić najładniejsze wyspy

Czarter jachtów w Chorwacji na tydzień to zwykle za mało czasu. Przecież nie można pominąć przepięknych miast na lądzie, które czarują zabytkami i staromiejską zabudową. Z tego względu wybierając czarter jachtu ze Splitu lub Trogiru ciężko wypłynąć pierwszego dnia.
O tej części Chorwacji można by napisać bardzo obszerny przewodnik, ale uważam że każdy powinien sam odkryć swoją ukochaną Chorwację. Środkowa Dalmacja i wyspy Hvar, Brac, Korcula nie potrzebują reklamy, a żeglowanie po nich pozostawia zawsze pewien niedosyt i sprawia, że człowiek zawsze wraca w tamte okolice.
Polecamy czartery jachtów. Chorwacja środkowa czeka i zachwyca niezmiennie od wielu lat. Każdy kto zdecyduje się na czarter jachtu w tym rejonie będzie zadowolony.

czarteru jachtów w chorwacji

 

Dubrownik – dobry start rejsu za granice

Poniżej środkowej Dalmacji pozostaje jeszcze Dubrovnik i okolice. Rejsy rozpoczynające się z Dubrovnika pozwalają odwiedzić słynny park Mljet na wyspie o tej samej nazwie, opłynąć wyspę Lastovo i dotrzeć do zawsze słonecznej Korculi, gdzie podobno urodził się Marco Polo.
Dubrovnik jest też często miejscem rozpoczęcia rejsu w kierunku Czarnogóry i Grecji. Jachty oferowane do czarteru z Dubrovnika posiadają w większości w cenie pozwolenie na opuszczenie wód terytorialnych i rejs w tych kierunkach.
Jak widać oferta czarter jachtów Chorwacja jest bogata. Każdy żeglarz znajdzie tutaj jacht idealnie dopasowany do swoich wymagań i jacht na każdą kieszeń. Jednostki dostępne do czarteru w Chorwacji są w bardzo dużym przedziale wiekowym. Pływają nawet jachty dwudziestoletnie. Niemniej jednak oferta na czartery jachtów jest bardzo dobrze przygotowana dla klientów. Widać duże staranie o klienta. Jachty są przygotowane, armatorzy często udzielają okolicznościowych rabatów, zaplecze marin i portów jest w bardzo wysokich standardach – to potwierdza, że czarter jachtów Chorwacja jest doskonałym wyborem na żeglarski urlop.

Zapraszamy do czarterowania jachtów i korzystania z naszych rejsów morskich po Chorwacji.