Czarter jachtów Baleary


baleary-flaga

 

 

  • ciepła jesień i zima
  • liczne rozrywki
  • mnóstwo portów i kotwicowisk

baleary-czarter-ibiza

 

 Czarter jachtów Baleary – zapytaj o jacht

 

Jeśli nie chcecie kończyć sezonu żeglarskiego we wrześniu to zapraszamy na Baleary. Czartery jachtów na Balearach pozwolą na słoneczne rejsy jeszcze w październiku i listopadzie.

Decydując się na czarter jachtu na Balearach macie kilka możliwości tras. Możecie opłynąć dokładnie tylko jedną wyspę, albo żeglować od wyspy do wyspy. Stawać możecie w portach, albo niezliczonych bezpiecznych zatokach na kotwicowiskach. Czarter jachtów na Balearach jest alternatywą dla Chorwacji, kiedy tam zaczyna się jesień. Jesień i zima na Balearach przychodzą później, a możliwości bezpiecznego żeglowania są bardzo duże. Do tego ceny lotów na balearskie wyspy są bardzo przystępne podczas jesieni co stwarza z nich dużą konkurencję dla Chorwacji.

Majorka

Majorka jest zdecydowanie najpopularniejszym celem wśród śródziemnomorskich żeglarzy. Piękne, naturalne zatoczki, liczne kotwicowiska i malownicze wioski. Tego można się tam spodziewać. I jeszcze duuużo słońca, ciepłe morze i przyjazne wiatry. Ze względu na wiejący tam wiatr Tramontana dobrze jest zwiedzać Majorkę żeglując zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Jeśli chcecie opłynąć wyspę i odwiedzić najciekawsze miejsca polecamy czarter dwutygodniowy. Taki czas jest optymalny. Bez pośpiechu i ze zwiedzaniem.

Od Cabrera odwiedźcie rejon Migjorn z dużą ilością miejsca do kotwiczenia. Żeglując dalej zobaczycie Es Caragol, Cala Llombards, Cala Mitjana aż do Port Colom – największa przyrodnicza zatoka Majorki z typową architekturą wyspy.

Ibiza i Formentera

Ibiza jest modna dla każdego. Młodzi znajdą tu zabawę do białego rana, a ci szukający wyciszenia i chcący odpocząć mogą w spokoju pomedytować w ustronnych miejscach.

Jeśli wybierzecie czarter jachtu na Ibizie to pozwoli wam odkryć dzikie, magiczne zbocza wyspy z nienaruszoną przez ludzi naturą.

Liczne puste zatoki, gdzie można rzucić kotwicę nacieszą was niesamowitymi widokami – kryształowej niebieskiej wody i wchodzących do niej białych skał.

Najdziksza i najspokojniejsza część Ibizy jest od strony północnej i północno-wschodniej, gdzie można cieszyć się ciszą nawet w największym szczycie sezonu turystycznego. Dookoła będzie tylko błękit wody, plaża i cień rzucany przez piniowe drzewa.

Podobnie jak na innych wyspach Balearów, na Ibizie znajdziecie bez problemu wiele bezpiecznych (bezpłatnych) kotwicowisk, gdzie można spędzić noc.

Żeglując wokół Ibizy odkryjecie najpopularniejsze plaże – gwarną Bossa i dużą zaciszną Es Cavallet, albo dziewicze Ses Salines i Es Codolar.

Jednak, aby poczuć prawdziwą „esencję” Ibizy warto zatrzymać się przy plaży Es Jondal. Tutaj znajdziecie centrum sportów wodnych, drink bary, dyskoteki przy dziennym świetle ( np. słynny klub -Blue Marlin Beach Club) i restauracje serwujące miejscowe menu czynne do świtu.

Żeglując po Balearach nie można pominąć małej wysepki Es Vedra. Zachwyci was przyrodniczo – piękne piaszczyste plaże w dzikich zatokach i tereny do nurkowania.

Jednym zdaniem – Ibizę warto odwiedzić z pokładu jachtu.

Minorka

Położona najbardziej na wschód Balearska wyspa. Minorka pokazuje wiele kontrastów związanych z jej historią. Kultura, przyroda i kuchnia na Minorce są usiane kontrastami. Jeśli zaczniecie rejs z Mahon przyjrzyjcie się portowi i wybrzeżu – jak zmienia się pod wpływem oświetlenia słońca, aż po nocne widoki.

Linia brzegowa Minorki oferuje oczywiście niezliczone kotwicowiska, gdzie jacht można zacumować w pobliżu niesamowitych wysokich klifów.

Żeglując na północ poznacie Albufera des Grau Natural Park z zachwycającą fauną i florą i dotrzecie do zatopionych wraków, gdzie można zanurkować z aqualungiem.